Po redu šesti paulinac je postao biskupom

Home Vijesti Po redu šesti paulinac je postao biskupom
Po redu šesti paulinac je postao biskupom Ispis E-mail
Utorak, 13 Ožujak 2018 13:17

Prvotna zadaća jednog sjemeništa i katoličke gimnazije da odgaja svećenike i crkvene službenike. Ovo potvrđuje 55. godišnje postojanje „Paulinuma”. Najveći broj subotičkih svećenika i ostalih svećenika na našim prostorima su bili paulinci. Tijekom djelovanja i postojanja „Paulinuma” ovoga mjeseca je imenovan mons. dr. Petar Palić, novim hvarskim biskupom.

Mons. dr. Petar Palić je rođen 1972. godine u Janjevu, skopsko-prizrenskoj biskupiji. Nakon osnovne škole, pohađao je klasičnu gimnaziju u Skopju i u Subotici, gdje je i maturirao. Bogoslovni fakultet je završio u Zagrebu, a specijalizaciju na teološkom fakultetu u Gracu, gdje je postigao doktorat iz teologije. Za svećenika dubrovačke biskupije je zaređen 1996. godine. obnašao je razne službe u biskupiji i u hrvatskoj, a imenovanje za biskupa je zatekao kao generalnog tajnika Hrvatke biskupske konferencije. Bivšem paulincu, novom biskupu, od srca čestitamo na imenovanju i želimo mu Božji blagoslov za njegov budući apostolski rad.