Date

Link

 

 

Támogató BETHLEN GÁBOR Alapitvány

Home Vijesti Egészségügyi előadás és ellenőrzés
Egészségügyi előadás és ellenőrzés Print E-mail
Monday, 19 March 2018 09:25

A Szabadkai Egészségügyi Központnak beosztása van a kisgyermekek, illetve  az iskolások egészségének ellenőrzésére és ellátására. A központban, rendelői osztályok vannak az óvodásoktól az egyetemi hallgatókig, ahol orvosok és ápolók gondoskodnak a beosztottak egészségéről. A megbízott orvosok és védőnővérek időközben meglátogatják a rájuk bízott intézményeket és ellenőrzéseket tartanak. Az előírt vizsgálatokat minden esztendőben osztályon ként tartják az előadók a megadó témára az Országos Egészségügyi Minisztérium utasítására.  A Paulinum Gimnázium tanulóit is rendszeresen ellenőrzik, sőt még nagyobb figyelemmel, mint más iskolásokat. A mi iskolánk megbízott védőnővére Vujković Lamić Ksenija. Ő volt iskolánkban az elmúlt héten, és előbb egy előadást tartott, utána pedig mindegyikünk egészségi állapotát felmérte. A vizsgálat után gyakorlati kérdéseket tett fel, amelyekre mi válaszoltunk, majd pedig ő a mi kérdéseinkre. A végén örömmel vettük tudomásul, hogy komolyabb baja senkinek sincs.