Húsvéti ünnepi műsor a Városházán

Home Híreink Húsvéti ünnepi műsor a Városházán
Húsvéti ünnepi műsor a Városházán Nyomtatás E-mail
2018. március 24. szombat, 11:41

Több mint két évtizede, hogy a Paulinum Gimnázium tanulói, együtt lépnek fel a szabadkai Életjel - Művészetbaráti Kör szavalóival a húsvéti műsor keretében. Ebben az esztendőben a rendezvényre a Szabadkai Városháza dísztermében került sor „A szíve szomj volt” címen. Az ünnepekre hangoló műsor elején Harangozó László, református lelkész tartott bevezető beszédet. A Csáth Géza Művészetbaráti Kőr szavalói verseket szavaltak és beszédekkel tolmácsolták a húsvéti ünnep jelentőségét. A szavalatokat és a beszédeket zeneszámok tették hangulatossá, amelyeket Kiss Tamás, Hatnađ Dániel és Petrovity Ádám paulinista diákok adtak elő. A műsor szervezője és rendezője Horváth Emma tanárnő volt. Az ötletes plakátot Oláh Katalin készítette a Torinói lepel ihletése alapján. A műsor végén Varga Mária Melánia nővér vezetésével tojásfestő asszonyok lepték meg a résztvevőket húsvéti motívumokkal díszített tojásokkal.