Ballagás gimnáziumunkban

Home Híreink Ballagás gimnáziumunkban
Ballagás gimnáziumunkban Nyomtatás E-mail
2018. július 19. csütörtök, 12:10

Vajdaság nagyobb városaiban szerte az utcák gyerekek öröm és búcsú énekeitől elevenedtek meg. Május hó vége. Az érettségizők számára lezárulóban életük egyik jelentős fejezete. Búcsút intenek intézetüknek, tanáraiknak, osztálytársaiknak és alsós társaiknak. A Paulinum Gimnáziumban folyó hó 23-án, szerdán 10 órai kezdettel a tanárok a igazgatóval, msgr. Miocs Józseffel az élen és a többi osztályokkal összegyűltek, hogy a negyedikes diákoktól búcsút vegyenek. A rendezvényen végzős diákjaink (Bálint Tamás, Hajnal Arnold, Juhas Đuro, Szeles Kolos és Kiril Stojanov) köszönő és búcsú beszédeket mondtak.

Az intézet nevében osztályfőnökük szólt, aki óvó és buzdító szavakat intézett feléjük, mondván, hogy bár most lezárul e korszak, de ezzel egyetemben egy újabb kor veszi kezdetét, amellyel számukra a világ még inkább megnyílik, minél fogva nagyobb a felelősség, s ne feledjék, nincsenek egyedül, Isten mindig mindenhol velük van. E nappal számukra befejeződtek az iskolai előadások és kezdetét vette az érettségire felkészítő időszak, amely végén érettségit, vagyis középiskolai tanulmányukat lezáró vizsgát tesznek.