Labdarúgás

Labdarúgás Drucken E-Mail
Montag, den 04. März 2019 um 12:28 Uhr

Korunkban a különféle sportok űzése vagy események követése sok ember életének szerves részeseivé váltak. Világszerte az egyik legkedveltebb és ennél fogva sokak által űzött sport a labdarúgás. Sokak által nem tudott, hogy e sportág gyökerei nem a nyugati világ régmúlt századjaira nyúl vissza, hanem a távoli keletre. Még valamikor Krisztus előtt a 2-3. évezredben Kínában kezdték el játszani a labdarúgást, amelyet akkor tsu-küh–nek neveztek, ami lefordítva rúgni-labda-t jelent. Egyébként a világ minden egyes táján a labdajáték valamilyen formában megjelent: Közép-Mexikóban az olmék törzs tagjai egy kaucsukból készült labdát rugdostak, Európában az ókori római világban szintén megjelent és a római légiósok révén terjedt, akik a szőrrel bélelt felfújt hólyagot, a bőrlabdát magukkal vitték a hódítások idején. A labdarúgás szabályait egészen csak a XIX. században fektették le, és hogy népszerűsítsék 1904-ben létrehozták a FIFA-t (Nemzetközi Labdarúgó Szövetség), majd a világbajnokságokat, ami elvezetett ahhoz, hogy mára a világ országainak kétharmadában elterjedt sporttá lett. Intézetünk tanulói között sokan vannak, akik e sport rajongói és gyakorlói. Az iskolai tanév folyamán több olyan alkalom van biztosítva, amikor a labdarúgást nem csak tornaórák keretében, hanem szabad időben is űzhetik. Iskolánk területén van egy kisebb pálya, amely szüntelen rendelkezésre áll. Lehetőség van más oktatási intézetek tornacsarnokaiban játszani. Továbbá Szabadka területén több helyen fellelhető magánkézben és köztulajdonban lévő fedett és fedetlen pálya, amelyeket lehetőség szerint használunk. Egy – egy labdarugó meccs lejátszása nem csak a testi egészséget, a fizikai erőlétet növeli, a felgyülemlett energia leadást, hanem elősegíti az összeszokást, végső soron egy csapat kialakulását. A labdarúgás lehetőség a barátságok és kapcsolatok kialakítására, éppen ezért kirándulások során labdarúgó tudásunkat össze szoktuk mérni a látogatott helység csapatával.