Poklade – Pepelnica

Home Vijesti Poklade – Pepelnica
Poklade – Pepelnica Ispis E-mail
Ponedjeljak, 25 Ožujak 2019 10:53

Korizmeni vrijeme predusreću poklade. U pokladama se izvode različite vesele priredbe, zabave, balove i spektakularne povorke. U školama i u drugim zavodima za poklade priređuju zabavne večeri ili šaljivi programi. U gimnaziji i sjemeništu „Paulinum“ je stari običaj, da dan prije pepelnice učenici priređuju  veselu večer. Tako je to bilo i ove godine. Okupljeni u velikoj dvorani, svaki razred je izveo neku komičnu točku, bila to recitacija, pjesma, oponašanje predpostavljenih, ili koja instrumentalna točka. Zabavna večer je protekla u veselom i ugodnom raspoloženju imajući u svijesti  da pred nama stoji četrdesetnica, odnosno korizma.

Na pepelnici, čistoj srijedi imali smo rano ujutro svetu misu i pepeljanje, koje je  predvovio rektor mons.Jožef Mioč. Rektor je u homiliji naglasio evanđeosku poruku, važnost molitve, posta i odricanja, odnosno milostinju.