Oktatási megbízottak a Paulinum Püspökségi Gimnáziumban

Home Vijesti Oktatási megbízottak a Paulinum Püspökségi Gimnáziumban
Oktatási megbízottak a Paulinum Püspökségi Gimnáziumban Drucken E-Mail
Montag, den 08. April 2019 um 12:13 Uhr

A Paulinum Püspökségi Klasszikus Gimnázium és Szeminárium (Kollégium) egyházi alapítású intézmény és államilag elismert. A gimnáziumot a Szabadkai Egyházmegye nyitotta meg 1962/63-as iskola évben és az azóta folyamatosan működik. Az iskola klasszikus irányzatú nyelvi gimnázium, amely az anyanyelvekre (magyar és horvát), a klasszikus kultúrára és a történelemre fekteti a hangsúlyt, de ezek mellett megvan minden középiskolai tantárgy. Az iskola működése egyházi és állami felügyelettel működik. Ilyen értelemben járt miniszteri küldöttség a Paulinum Gimnáziumban.

A látogatást Nyilas Mihály tartományi oktatási titkár szervezte, a miniszteri megbízottak között volt Dr Aleksandar Pajić az Oktatási Minisztérium középiskolák miniszteri helyettese, Szakállas Zsolt és Milan Kovačević a Tartományi Oktatási altitkárok. Látogatásuk során Msgr. Miocs József igazgató vezetésével megtekintették az intézmény helységeit, utána viszont tárgyaltak az iskola tantervéről és tanmenetéről, ami az iskola érdekeit és működését biztosítja.