Ministarstvo obrazovanja posjetilo „Paulinum“

Ministarstvo obrazovanja posjetilo „Paulinum“ Nyomtatás E-mail
2019. május 23. csütörtök, 12:13

Biskupijska klasična gimnazija i sjemenište  (kolegij) „Paulinum“ ustanovljena je od Subotičke biskupije i ima državno priznanje. Gimnazija je jezična klasičnog smjera, koja prije svega priprema učenike za teološke i filozofske studije, a zatim za materinske jezike,  klasičnu kulturu i povijest. Škola je pod nadzorom crkvenih i državnih vlasti. Zato od vremena do vremena gimnaziju posjećuju crkveni i državni predpostavljenici. U nedavnoj posjeti, koju je organizirao pokrajinski sekretar za obrazovanje Mihalj Njilaš, bili su Dr. Aleksandar Pajić zamjenik ministra prosvete i odgovoran za srednjoškolsko obrazovanje iz Beograda, zatim podsekretari pokrajinskog sekretarijata Žolt Sakalaš i Milan Kovačević.

Delegaciju je primio ravnatelj mons. Jožef Mioč sa suradnicima, iza toga su obilazili školske prostorije i razgovarali su o usklađivanju plana i programa nastave gimnazije, gdje se uvijek nešto mijenja i dopunjuje.