56. lelki hívatások világnapja

Home Vijesti 56. lelki hívatások világnapja
56. lelki hívatások világnapja Ispis E-mail
Ponedjeljak, 27 Svibanj 2019 12:54

Húsvét negyedik vasárnapján mindig János evangéliumának tízedik fejezetének részlete hangzik el, amelyben Jézus magáról, mint pásztorról beszél, aki gondját viseli a reá bízott nyájról, vagyis az emberekről. Ezen evangéliumi részlet miatt, ezt a vasárnapot a Katolikus Egyházban Jó Pásztor vasárnapjának nevezzük, amely nap egyben a lelki hivatások világnapja. Minden esztendőben a pápák üzenetet intéznek, így Ferenc pápa is, amelynek témája: Bátorság ahhoz, hogy Isten ígéretéért kockázatot vállaljunk. A pápa az első apostolok kiválasztása kapcsán emlékeztet, hogy Isten megszólítása egy szeretetteljes kezdeményezés, amellyel Isten hozzánk fordul és hív. A meghívás és követése a mi számunkra és a körülöttünk élő emberek javát és boldogságát szolgálja. Minden keresztény hivatott, és a tettein keresztül mutatkozik meg keresztény élete, hogy a társadalomban és a családban tetteivel hozzájáruljon Isten Országának növekedéséhez, ám vannak, akik életüket ennek szentelik a megszentelt vagy a papi hivatás választása által. A hivatások napja intézetünk, a Paulinum Gimnázium és Szeminárium illetve Kollégium ünnepe is, hiszen itt fiatalok keresztény értékekre és ezek szerinti életre neveltetnek. Ezen a napon a hagyományoknak megfelelően a szabadkai székesegyházban a diákok az esti mise előtt alkalmi műsor keretében felléptek. Szavalatokkal és hangszeres előadásokkal szerepeltek.

A szentmisét az intézet rektora, msgr. Miocs József mutatta be, akivel együtt miséztek: ft. Marko Forgić lelkész, ft. Tojzán László nevelő és ft. Varga Jenő ludasi plébános. Az evangélium után két végzős tanuló tett tanúságot: Palifrov Stefán macedón származású, aki a papi hivatást választotta, és Hegedűs András péterrévei születésű, aki külföldön folytatja egyetemi tanulmányait. A pápa 56. hivatások napi üzenetének szellemében mondhatjuk, hogy az élethivatást, amelyet választanak, azt hűen töltsék be és Isten dicsőségére és az emberiség javára végezzék.