Bili smo u Kaloči (Mađarska)

Home Vijesti Bili smo u Kaloči (Mađarska)
Bili smo u Kaloči (Mađarska) Drucken E-Mail
Freitag, den 21. Juni 2019 um 11:53 Uhr

Na poziv nadbiskupa i metropolite dr. Balázsa Bábel, krajem svibnja bili smo u posjeti nadbiskupu i ujedno na školsko – naučnoj ekskurziji u Kaloči. Pri dolasku u katedrali nas je dočekao mons. Ernő Fülöp, župnik i kancelar nadbiskupa. On nam je protumačio tisuću godišnju povijest nadbiskupije i katedrale, kao i arheološke iskopine oko katedrale. Svetu misu je predvodio i propovijedao nadbiskup Bábel. S njim su zajedno misili  mons. Jožef Mioč rektor, mons. Ernő Fülöp župnik katedrale i prefekt. vlč. Laslo Tojzan. Iza mise nama u čast Mo. Vilmos Leányfalusi održao kratki koncert na orguljama. Glazbene umjetničke točke još su nas zadržale da se divimo prelijepoj baroknoj katedrali.

Zatim smo posjetili „Astriceum“ obnovljeni nadbiskupski muzej. Posjet i izlet bez agapea bilo bi siromašniji, pa nas je zato nadbiskup i župnik odveli u restoran „Judit“ na finu zakusku. Poslije podne pogledali smo školski centar „Naše Gospe“, koje vode časne sestre, među kojima se nalazi i nekadašnja naša profesorica sestra Alix Baranyi. Ona nas je provela kroz cijeli kompleks zgrade i tako smo vidjeli kako djeluju Dječji vrtić, osnovna škola i gimnazija. U kasno popodnevnim satovima vratili smo se kući puni dojmova i lijepih uspomena.