Te Deum i matura

Home Vijesti Te Deum i matura
Te Deum i matura Ispis E-mail
Petak, 21 Lipanj 2019 12:01

8. lipnja su zadnji put zazvonila zvona za učenike prvog, drugog i trećeg razreda „Paulinuma“. Isti dan smo imali i Te Deum, misu zahvalnicu za proteklu školsku godinu. Svetu misu je predvodio ravnatelj gimnazije sa koncelebriranjem odgojitelja. U kapeli sjemeništa osim učenika bili su prisutni profesorski zbor, roditelji učenika i neki gosti.   Nakon oduševljene pjesme Tebe Boga hvalimo, slijedio je kratki program, koji je bio sastavljen od recitacije, sviranja i pjevanja. U ime učenika zahvalne riječi su izgovorili učenici trećeg razreda Erik Terenji i Tamás Kiss.

Pedesetčetvrta generacija Biskupijske klasične gimnazije „Paulinum“ oprostila se 13. lipnja od srednjoškolskog obrazovanja u ljetnom roku ove školske godine. Nakon pismenih i usmenih ispita slijedio je svečani završetak i proglašenje mature. Ravnatelj je proglasio uspjehe maturanata, a zatim je razrednik prof. Marijan Kujundžić ohrabrio učenike za daljnji studij. U ime maturanata govorili su Stefan Palifrov i András Hegedűs. Proglašenje mature je završen sa zajedničkom fotografijom i agapeom u blagovaonici „Paulinuma“.