Nyári felújítások a Paulinum épületén

Home Vijesti Nyári felújítások a Paulinum épületén
Nyári felújítások a Paulinum épületén Drucken E-Mail
Freitag, den 13. September 2019 um 12:04 Uhr

Az elmúlt évtized folyamán a Paulinum Gimnázium és Szeminárium (Kollégium) épületén számos külső és belső felújításra került sor. Hiszen a több évtizedes aktív igénybevétel következménye a festés, a berendezések, az ablakok, az ajtók és minden más elhasználódásához vezetett. Az elmúlt évek során minden nyári szünet idején sikerült valamit javítani vagy felújítani. Idén a 2018/19-es tanév után sor került a Székesegyház és parkoló, valamint a belső parkoló felöli alsó szinten található gyakorló és rekreációs termek régi ablakainak az eltávolítására, és az új PVC ablakok beállítására.

A munkálatok augusztus hónap elején vették kezdetét, és a kedvező időnek köszönhetően a Yumol és munkásai határidőn belül ki tudták vitelezni. Ezzel befejeződött a Paulinum épületén a még 2013-ban megkezdett ablakcsere munkálat sorozat. Az épület belső festése szintén az évek folyamán elhasználódik. A szükséglet miatt az egyik kis előadó és tanuló terem újra lett festve. Mindezen szükséges munkálatok megvalósítása nem valósulhatott meg a számos jótevő és áldozatkész emberek nélkül. Jótevőink közül első helyen kell megemlítenünk a paderborni érsekség Világegyház és Missziós Alapítványát és ennek elnökét, msgr. Matthias König püspök urat, aki a világegyházon belül a Paulinumot, mint egyedüli katolikus gimnáziumot és intézetet vidékünkön szívén viseli és támogatja.  Az, hogy a Paulinum alagsorának ablakai, valamint a belső  festészeti javítások felújítása megvalósult,  rektor urunknak msgr. Miocs Józsefnek is köszönhetjük, hiszen az ő közvetítése és kapcsolatai által mindez nem valósulhatott volna meg. Végül, de nem az utolsó sorban köszönet a Yumol vállalatnak és munkavezetőjének Zemkó Józsefnek, hogy minden időben elkészült és hogy most a jó Isten segítségével új erővel kezdhetjük, az új iskolaévet a felújított épületben.