Svi sveti i Dušni dan

Home Híreink Svi sveti i Dušni dan
Svi sveti i Dušni dan Nyomtatás E-mail
2011. november 09. szerda, 10:37

U kalendaru naše Crkve postoje zapisana imena mnogih ljudi koje je ona nakon njihove smrti i na osnovu njihova uzorna života proglasila svetima. Ima mnogo ljudi koji su živjeli svetim životom, ali nisu bili proglašeni svetima. Zato Crkva proslavlja blagdan Svih Svetih. Tada se spominjemo i svih onih koji se nalaze u društvu nebesnika.

Prema starom i lijepom običaju, na taj dan odlazimo na groblje pomoliti se za duše naših dragih pokojnika. A zatim molimo i za one duše koje se još nalaze u Čistilištu. Što se više molimo za njih, tim će prije ugledati lice Božje.

Svetkovina Svih svetih i Dušni dan donijele su radost našoj sjemenišnoj zajednici, također jer smo blagdane proslavili u obiteljskoj atmosferi. Tako smo od ponedjeljka 31. listopada do srijede 2. studenog počinuli od svojih školskih obveza kako bismo uz molitvu za sve naše drage pokojne, i s vjerom da će svima njima dragi Bog otvoriti rajska vrata, obilježili i proslavili ova dva crkvena blagdana.

Matija Merković