Tanáraink előkészítő gyűlése

Home Vijesti Tanáraink előkészítő gyűlése
Tanáraink előkészítő gyűlése Ispis E-mail
Ponedjeljak, 16 Rujan 2019 08:38

Az új iskolaév elején, mielőtt megkezdődne a tanítás, minden iskolában  a tanárok tantestületi gyűlést tartanak. A gyűlésen  megbeszélik  az új tanév menetrendjét, a tanítási terveket és a tananyagok beosztását.  A Paulinum Gimnázium msgr. Miocs József igazgató  elnökletével  augusztus 30-án tartotta meg az előkészítő gyűlést. A  gyűlés az igazgató köszöntésével kezdődött , utána viszont beszámolt az iskola helyzetéről. Az igazgató beszédében megjegyezte, hogy kis iskola vagyunk, de jó iskola és erős iskola, amely minőségre irányul. Ezt bizonyította és bizonyítja iskolánk a számtalan értelmiségi volt diákjai, akik most hivatásuk magaslatán állnak és teljesítik kötelességüket. Továbbá, az igazgató felhívta a tanárok figyelmét, hogy iskolánknak követnie kell azt a tanítási újítást, melyet az Oktatási Minisztérium előírt. Az igazgató átadta a szót a tanároknak, akik megosztván a múltban szerzett tapasztalatokról és módszerekről beszéltek. Ezt követően az osztályfőnökök feladatairól és adminisztrációs teendőkről volt szó. A gyűlés hangulatos beszélgetéssel és élménybeszámolókkal zárult.