Preminuo je veliki dobrotvor „Paulinuma”

Home Vijesti Preminuo je veliki dobrotvor „Paulinuma”
Preminuo je veliki dobrotvor „Paulinuma” Ispis E-mail
Utorak, 17 Rujan 2019 12:55

Nakon kratke i teške bolesti, preminuo je veliki dobročintelj „Paulinuma”, mons. Dr. dr.h.c.  JOHANN TRUMMER. Uzrečica mu je bila:” kako ne bih volio, kada cijelog života propovijedam o ljubavi.” Ova rečenica se u potpunosti odnosila na dragog pokojnika, jer on nije samo propovijedao , nego i djelom potvrdio svoje riječi, a zatim zapovijed „Ljubi Boga svoga, a zatim i bližnjega.”

Na posmrtnici je bilo napisano:”  Zahvalni smo na njegov bogat ispunjeni život, na primjerno svećeničko služenje, na crkveno-glazbenom djelovanju i na podržci Idavačke kuće „Styria” i vjerujemo da sada uživa neizmjernu Božju  ljubav i nagradu.”

Profesor Johann Trummer je bio veliki dobrotvor „Paulinuma.” Ne samo zato, jer je sjemeništnoj kapeli poklonio svoje osobne orgulje, nego je puno pomagao devetdestih godina, pa i nadalje u školskoj opremi i financijski.  Najveću pomoć nam je pružio, kada je ljetna oluja uništila krov „Paulinuma”, a voda je poplavila kapelu. Bez njegove pomoći ne smo mogli dovršiti obnovu. Osim spomenutih, rado je prihvatio i pomagao paulince, koji su nakon mature nastavili studije u Grazu.  Kada je vodstvo „Paulinuma” primio vijest o preminulom  profesoru Trummeru, unatoč ferija, naš rektor je služio misu zadušnicu u sjemenišnoj kapeli u prisutvu nekih učenika i djelatnika.