Újvidéken a színházban

Home Híreink Újvidéken a színházban
Újvidéken a színházban Nyomtatás E-mail
2020. január 14. kedd, 12:10

Az emberi történelemben folytonos fejlődés figyelhető meg technológiai és kulturális téren, amelyeknek a sajátos jellegzetességeik alapján a történelem korszakolható. Ezen időszakok értékeinek ismertetésével az oktatási intézményeken belül különböző tantárgyak foglalkoznak. Egy iskolai óra keretében sok hasznos információ megosztható, de kijelenthetjük, hogy más szemléletet és élményt kelt a személyben valaminek a megélése, mint egy informáló előadás. A Paulinum Gimnázium és Szeminárium a tanév folyamán diákjai tudásának és kommunikációs készségei fejlesztésének érdekében az iskolai programok keretében kirándulásokat, természetjárásokat, kultúresteket és látogatásokat tervez. December 18-án Újvidékre utaztunk. A központban megtekintettük a feldíszített sétányt és a téli vásárt. A rövid városismertetés után a színházban megtekintettük Pjotr Iljics Csajkovszkij utolsó balettje és színpadi művét, a Diótörőt. A koreográfia megőrizte és megjelenítette a mű íródási korának, a klasszicizmusnak a divatját. Felemelő élmény Csajkovszkij zenei alkotását nem felvételről, hanem operaház zenekarának előadásában élőben meghallgatni.