U kazalištu u Novom Sadu

Home Vijesti U kazalištu u Novom Sadu
U kazalištu u Novom Sadu Ispis E-mail
Utorak, 14 Siječanj 2020 12:27

Gimnazija „Paulinum” za svoje učenike, trudi se da osim službenih predavanja i školskih satova, prema mogućnostima, uključuje i na druge aktivnosti i komunikacije. Učenici često idu na susrete, književne večeri, šetnje u prirodi i na razne kulturne priredbe. Neposredno prije Božićnih ferija, naša škola je bila u kazalište u Novom Sadu. U kazalištu smo pogledali Krcko Oraščić ( izvorno Ščelkunčik) balet u dva čina od Petra Iliča Čajkovskog. Libreto ovog djela temelji se na pripovjedci A. Hofmana „Krco Oraščić i Kralj miševa”, a balet je uglazben u Sankt Petersburgu 1892. godine. Od tada se stalno izvodi, pogotovo prije Božića, jer se radnja odvija u kući obitelji Stalbaum za proslavu Božića. Ovo romantičko, glazbeno-scenarijsko djelo izveden je u vjernom stilu, scenariji, koreografiji i stilskim kostimima, pa nas je zato ova priredba raspoložila za Božićne blagdane, za kojeg je i ovo djelo izvorno primjenjeno.