Škola u prirodi

Home Vijesti Škola u prirodi
Škola u prirodi Ispis E-mail
Subota, 08 Veljača 2020 12:11

U školskim programima su uvrštene i predviđene velike šetnje i takozvani programi“ Škola u prirodi“. Cilj ovih programa je da učenici provedu školske satove ili jedan radni dan u prirodi. Takvi programi su predviđeni i u gimnaziji „Paulinum“ . Tijekom školske godine više puta se ide na veliku šetnju, jer su šetnje jako potrebne onima, koji provodu život u zatvorenoj prostoriji.Velika šetnja znači hodanje u prirodi i biti u pokretu  i na  svježem zraku. A škola u prirodi znači, da učenici imaju školske satove biologije u šumi, na jezeru, na polju i livadi , da tako pobliže upoznaju ljepotu i čar prirode. Tako su i paulinci u nedavnoj prošlosti imali jednu veliku šetnju u šumi, a zatim u Parku i na jezeru Palić.