Predsjednik Vojvođanskog parlamenta u posjeti

Home Vijesti Predsjednik Vojvođanskog parlamenta u posjeti
Predsjednik Vojvođanskog parlamenta u posjeti Drucken E-Mail
Donnerstag, den 26. Januar 2012 um 22:48 Uhr

Otkako je Sandor Egeresi predsjednik Vojvođanskog parlamenta, od tada, pa svake godine pred Božić, redovno dolazi u posjet gimnaziji i sjemeništu Paulinum. Ovaj put uz njega su prisustvovali Imre Kern, zamjenik direktora Fonda za kapitalna ulaganja, te Csilla Kantor, voditeljica kabineta predsjednika parlamenta. Svrha ovog posjeta je podcrtati važnost ove institucije u našoj zemlji. To je ujedno i znak pažnje, napose kroz čestitku i darivanje učenika prigodom blagdana. Povodom toga održan je prigodni program kojeg su pripremili učenici gimnazije, kako bi se zahvalili dragim gostima. Na programu su nastupili recitatori: Attila Pisák, Dario Marton i László Hajdu, koji su recitirali na hrvatskom, mađarskom i njemačkom jeziku. Program je bio prožet i glazbom a svirali su Mihály Füstös i Alen Palatinus na orguljama i klaviru, a Oszkár Paul na violini.

U svom pozdravnom govoru, rektor sjemeništa, mons. Josip Mioč, istaknuo je da je posjet ovako visokih državnih dužnosnika našoj školi iznimna čast i privilegija. To je čin priznanja za sve ono što ova škola, preko svojih profesora i odgojitelja, postiže u svrhu obrazovanja i formiranja mladih generacija.

Na kraju susreta okupljenima se obratio predsjednik parlamenta gospodin Sandor Egeresi. Priznaje da nije mogao sakriti oduševljenje kojeg osjeti svaki put kad kroči u ovu zgradu. Ističe da je to za njega svojevrsna duhovna obnova pred nadolazeće božićne blagdane. U obraćanju učenicima ispričao im je svoj nedavni susret s papom Benediktom XVI. u Vatikanu. Za njega je to bila osobita čast i susret koji će pamtiti cijeli život. Nakon čestitanja i razmjene darova gosti su se još kratko zadržali na prigodnom domjenku u zbornici škole.