Na predstavaljanju u školama

Home Híreink Na predstavaljanju u školama
Na predstavaljanju u školama Nyomtatás E-mail
2020. június 08. hétfő, 07:57

U proljetnim mjesecima srednje škole idu na predstavljanje i prezentiranje, da bi učenike završnih razreda u osmoljetkama upoznali sa radom i programom  u svojim srednjim školama. U istom periodu gradovi priređuju i sajmove obrazovanja. Najveći sajam obrazovanje je svake godine u Novom Sadu. Ove godine i učenicima  Paulinuma je bilo omogućeno da posjete sajam obrazovanja i međunarodni sajam knjiga u Novom Sadu. Osim sajma u vojvođanskoj prijestolnici , grad Subotica također priređuje sajam obrazovanja. Ove godine , radi pandemije sajam je odgođen. Ipak do proglašenja vanrednog stanja u državi, u osmoljetkama je dana prilika da se  prezentiraju srednje škole. Paulinci su prezentirali Biskupijsku klasičnu gimnaziju u osnovnim školama, „Majšanski put”i „ Szechenyi Istvan” u Subotici, zatim u Čantaviru u školi „Hunyadi Janoš” i u školi ”Petšfi Sandor” u Hajdukovo. Na prezentacije uvijek ide sa učenicima jedan profesor, ali učenici gimnazije govore i daju informacije o radu i programu škole.