Veni Sancte i inaugracija

Home Vijesti Veni Sancte i inaugracija
Veni Sancte i inaugracija Ispis E-mail
Ponedjeljak, 14 Rujan 2020 07:46

Radi vanrednog stanja pandemije, te ljetnih ferija, prvog rujna ponovno su zazvonila  zvona u svim školama. Tako je to bilo i u gimnaziji „Paulinum“,  u kojoj je započela 58. školska godina. U katoličkim obrazovnim ustanovama ustaljeni je red, da nova šk. godina počinje sa zazivom Duha Svetoga. U našoj školi ove godine bilo je malo drugačije, nego inače radi Covida 19.  Veni Sancte i inaugracia nije početa sa sv. misom, nego  samo za zazivom Duha Svetoga. Himan Dođi Duše Presveti, pjevali smo svi na dva jezika, a zatim je slijedila inaugracia tj. uvod u novu školsku godinu. U svom govoru ravnatelj mons. Jožef Mioč iznio je važnost i značaj učenja, svjestan pristup  i  ozbiljno zalaganje rada, jer prema latinskoj poslovici „ non scholae sed vitae discimus“  svatko sebi uči i za svoj život. Na uvodu u novu školsku godinu, predstavljeni su profesori-predavači, predmeti koji se poučavaju, načini izvođenja nastave, koja će ove godine sasvim drugačije  izvesti radi korona virusa. Ravnatelj se zahvalio dvojici profesora, koji su otišli u zaslužnu mirovinu, te je predstavio nove profesore i nove učenike prvog razreda. Nakon inaugracije, odn. uvoda, učenici su imali sa razrednicima prvi razredni sat. Otvorenje nove školske godine nastavljeno je sa međusobnim razgovorom profesora, odgojitelja, roditelja i učenika.  Redovna nastava je počela 2. rujna.