Pokrajinski zamjenik u vizitaciji

Home Vijesti Pokrajinski zamjenik u vizitaciji
Pokrajinski zamjenik u vizitaciji Ispis E-mail
Ponedjeljak, 12 Listopad 2020 07:29

Biskupijska klasična gimnazija i sjemenište/ kolegij je pod nadzorom crkvenih i svjetovnih vlasti. Gimnazija je društveno-jezičnog smjera, odnosno  klasičnog tipa usmjerenja.  Glavni predmeti su materinski jezici biskupije i društvene sredine, zatim latinski jezik i povijest. Škola prvenstveno priprema učenike  za filozofske i teološke studije, nadalje za klasičnu kulturu i za povijesne nauke. Školu izdržava država i Crkva, pa zato našu gimnaziju posjećuju državni i crkveni predpostavljenici. U prošlom mjesecu bio je kod nas u gostima zamjenik pokrajinskog tajnika za obrazovanje, koji je odgovoran za obrazovni profil i za propise za izvođenje plana i programa rada u gimnazijama u Vojvodini. On je pregledao planove i programe iz svakog predmeta, koje se poučavaju u našu gimnaziju, i dao upute  i smjernice za daljnji rad .