Novi ministar i novi tajnik obrazovanja

Home Vijesti Novi ministar i novi tajnik obrazovanja
Novi ministar i novi tajnik obrazovanja Drucken E-Mail
Montag, den 07. Dezember 2020 um 13:30 Uhr

Poslije izbora, nova vlada obično imenuje  nove ministre. U našoj državi  izbori su bili još  ljetos, ali radi epidemije korona virusa do imenovanja  novih ministara došlo je tek u prošlom mjesecu. U Republičkom ministartsvu  umjesto Mladena  Šarčevića, imenovan je Branko Ružić. U Pokrajinskoj vladi, također je došlo do promjene. Tajnika obrazovanja Mihalya Nyilas, mijenja Zsolt Szakallas . Ministar obrazovanja propisuje i određuje statuse škola, te planove i programe rada u školama u Republici.  Pokrajinsko tajništvo, točno se zove, Pokrajinski sekretarijat za obrazovanje, propise, upravu i nacionalne majine -nacionalne zajednice, nadležan je za Vojvodinu. Pokrajinski tajnik je odgovoran  za sve škole u Vojvodini, pa tako i za gimnaziju „Paulinum”. Novi tajnik Zsolt Szakalls, prošlog mjeseca je imenovan i uveden u rad. Szakallas je rođen u Novom Sadu. Gimnaziju je pohađao u svom rodnom gradu.  Pravne nauke je studirao u Novom Sadu, a diplomirao je u Berlinu. Govori više jezika, pa je zato odmah nakon studija zaposlen u Vojvođanskoj vladi. Najviše je radio u odjelu za obrazovanje. Zsoltu Szakallasu čestitamo za imenovanje i želimo mu, da Božjom pomoću vodi  Pokrajinski sekretarijat za obrazovanje.