Fizika tanárunk bemutatkozása

Home Vijesti Fizika tanárunk bemutatkozása
Fizika tanárunk bemutatkozása Drucken E-Mail
Freitag, den 18. Dezember 2020 um 12:47 Uhr

VARGA ZOLTÁN a nevem. Szabadkán születtem, kiskorom óta birkóztam és válogatott is voltam.  Középiskolában kezdett el érdekelni a fizika, minek után az újvidéki egyetemen beírtam az asztrofizika szakot.  Az egyetem végett abbahagytam a birkózást. Civil szervezetekben is tevékenykedtem, mint a Holdsugár klub, VaMaDisz. A sport és az önkéntes tevékenykedés miatt sokat utaztam, többek között eljutottam az Amerikában található Colorado Sprigs-be. A környező európai országokban többször is megfordultam.

Tanulmányaim: 2012-ben a Kosztolányi Dezső Tehetséggondozó Gimnázium sport szakán érettségiztem. Ezután iratkoztam be az Újvidéki Egyetem Természettudományi Kar Fizika Tanszékére.

Szakmai tapasztalataim:

• 2017/18-as tanévben a szabadkai Október 10 Á.I.-ban tanítottam fizikát és műszaki oktatást.
  • 2018/19-es tanévben a Szabadkai Egészségügyi Középiskolában tanítottam fizikát

A Paulinum gimnáziumról szerzett tapasztalatom: amikor bekerültem a gimnáziumba lelkes fogadtatás várt barátságos légkörrel. Tapasztalt és odaadó tanárokkal vagyok körülvéve mindig mosollyal az arcukon. Az egész intézmény úgy működik, mint egy nagy család. Egymást kisegítve és fáradhatatlanul tologatjuk a diákokat a helyes útra, reménykedve, hogy mikor kikerülnek innen, néhány év után, visszatekintve megértik gondoskodásunkat és munkánkat.

Tanári elhivatottságom célja, mint minden tanárnak, hogy a saját tudásomat átadjam a fiataloknak. Ez egy egyetemes ösztön minden szülőben és pedagógusban, hogy az évek alatt megszerzett tapasztalatokat átruházzuk a következő generációra. Mikor rátaláltam a csillagászatra, és láttam mennyi szépséget rejt magában, hiányoltam ezt a szépséget ifjabb koromban. Ezt a tudást szeretném eljuttatni minden érdeklődő fiatalnak.