Dvodnevna naučna ekskurzija

Home Vijesti Dvodnevna naučna ekskurzija
Dvodnevna naučna ekskurzija Ispis E-mail
Petak, 12 Studeni 2021 10:21

Učenici i profesori Biskupijske klasične gimanzije „Paulinum“  bili su 27. i 28. rujna na dvodnevnoj školsko-naučnoj ekskurziji u Novom Sadu, Fruškoj Gori, Beogradu i Zemunu. Školska ekskurzija je ostvarena dobrotom predsjednika Skupštine Vojvodine, Istvána Pásztor i tajnika obrazovanja Pokrajine Vojvodine  Zsolta Szakállas. 27. rujna rano ujutro krenuli smo za Novi Sad. Stigavši u Novi Sad  najprije smo išli u Skupštinu Vojvodine, gdje nas je dočekao tajnik obrazovanja Zsolt Szakállas sa svojim suradnicima, a zatim su nas ponudili doručkom u klubu sabornika. Iza pozdravnih riječi tajnika obrazovanja i našeg ravnatelja, protokolka i voditeljica provela nas u prosotrije skupštine. Pokazala službene dvorane, primaone, dvoranu zasjedanja i kabinet predsjednika. Tijekom vodstva tumačila nam povijest zgrade i funkcioniranje sabora. Iza posjete zgrade vojvođanske vlade, posjetili smo centar grada. Katoličku crkvu Imena Marijina, pravoslavnu sabornu crkvu sv.Đorđa, te Vojvođanski muzej. Doznali smo da je ovaj muzej najveći u Republici i da se raspolaže sa predmetima i eksponatima koji se samo tu nalaze. Ogladnjeni od hodanja i doživljaja, bogatim ručkom su nas iznenadili u Lovačkom domu u Kaću. Ovaj dom se nalazi na Lovištu usred Vojvođanskih šuma i zato smo imali priliku da se upoznamo i sa lovištem, kojeg sabornici koriste. U poslije podnim satima obišli smo Petrovaradinsku tvrđavu, zidine, utvrde, pothodnike i kule. U kasno podnevnim satima otišli smo na Frušku Goru i tamo smo prenoćili u hotel „Ceptor“.

Antonij Kontra