Érettségi bankett a Paulinumban

Home Híreink Érettségi bankett a Paulinumban
Érettségi bankett a Paulinumban Nyomtatás E-mail
2022. július 01. péntek, 11:47

A Paulinum Gimnáziumban a negyedikes diákok számmára a négyéves oktatás múlt hónap 24-ével záródott le. Ezzel kezdetét vette az érettségire felkészítő időszak. Az érettségi első vizsgaidőszaka folyó hónap 9-től az írásbeli vizsgákat foglalta magába, amely az anyanyelvből, német és latin nyelvből állt. Miután sikeresen teljesítették az írásbelit, a szóbeli vizsgák következtek anyanyelvből, latin és német nyelvből, valamint történelemből.

A sikeres érettségi fényében 17-én, pénteken záró bankett keretében sor kerülhetett az 57. generációtól való búcsúzkodásra. 11 órai kezdettel vonultak be az igazgató, msgr. Miocs József vezetésével az érettségizők a kápolnába énekelve „Ballag már a vén diák”. Az egybegyűlt előkelőségek, msgr. dr. Németh László nagybecskereki megyéspüspök, ft. Marko Zubak a boszniai Katolikus Iskola Központ igazgatója, msgr. Mihael Sokol belgrádi érsekség irodaigazgatója, dr. Josip Ivanović a Tanítóképző Kar dékánja, ddr. Rokay Zoltán nyugalmazott egyetemi tanár, ft. Pastyik Róbert püspökségünk irodaigazgatója, tanulók plébánosai, tanári kar tagok, szülők és vendégek köszöntése után magyar és horvát nyelven hangoztak el szavalatok.

Ezután került sor az érettségi eredmények ismertetésére, illetve két diák, Varga Sámuel és Kiss Szebasztián külön elismerésben való jutalmazása az érettségin elért és nyújtott teljesítményükért. Ezután az igazgató kiosztotta a MNT emléklapjait az érettségizők számára. Végül osztályfőnökük, ft. dr. Fehér Tivadar szólt a végzősökhöz és az egybegyűltekhez.

Az igazgató a jelenlevő tanárok és szülők előtt gratulált nekik, és Isten áldását kérte rájuk, hogy az előttük megnyíló világ kihívásainak keresztény hitünk fényében helyt tudjanak állni, és sikeres életet tudjanak majd egykor az Egyház és a társadalom számára felmutatni. A bankett az intézet ebédlőjében ért véget kellemes hangulatú társalgás és svédasztal mellett.