Te Deum u Paulinumu

Home Híreink Te Deum u Paulinumu
Te Deum u Paulinumu Nyomtatás E-mail
2022. július 01. péntek, 12:27

Gimnazija „Paulinum” se ravna i pridržava se propisima ministarstva obrazovanja ali ipak postoje i neke  razlike jer je „Paulinum“ osnovan od Crkve. U radnim tjednima i danima se potpuno pridržavamo odredaba ministarstva. Pošto mi imamo više radne subote, tako nam školska godina traje malo manje, nego u ostalim školama. Ovu školsku godinu  za niže  razrede završili smo 8.lipnja. Isti dan smo imali misu zahvalnicu i Te Deum. Sv. misu  su prikazali naši odgojitelji. U svom govoru rektor mons. Jožef Mioč je istaknuo važnost zahvale prema sv.Pavlu apsotolu, zatim  vrijednost stečenog znanja, te iskustva na intelektualnom planu i u duhovnom život. Na kraju sv.mise učenici su priredili kratki prigodni program, koji je bio sastavljen od govora, recitacije i sviranja. U ime nižih razreda govorili su: Damjan Pozder i Tijana Kisegi. Na misi zahvalnici  bili su prisutni osim učenika profesori, roditelji i rodbina učenika. Prije blagoslova ravnatelj je zahvalio dragome Bogu na vodstvu i pomoći tijekom godine, zatim profesorima, roditeljima i dobročiniteljima na podržci i pomoći da su bili uz nas u ovim teškim vremenima.