Kikapcsolódás a természetben

Home Híreink Kikapcsolódás a természetben
Kikapcsolódás a természetben Nyomtatás E-mail
2022. december 06. kedd, 09:43

„Ép testben, ép lélek!” – tanítja a közmondás. Ennek szellemében az iskolai év folyamán séták keretében kisebb – nagyobb kirándulást, látogatást szoktunk szervezni,  amelyeknek célja az ismeret bővítés, a mozgás és a kikapcsolódás. A város látványosságain kívűl előszeretettel szoktuk felkeresni a zöldövezeteket. Ennek célja, hogy a tanulók a természetben töltsenek egy iskolai órát, vagy egy munkanapot. Egy ilyen nap a Paulinum Gimnázium programjában is szerepel. Az iskola a természetben azt jelenti, hogy a kijelölt helyen, erdőben, tavon mezőn, stb. közelebb kerüljenek a tanulók a természethez.

Közelebbről ismerjék a természet helyi jellegét, szépségét és adottságát. Az egyik általunk sűrűn felkeresett, és Szabadka város lakosai által is közkedvelt zöldövezet a palicsi botanikus kert után  a Kiserdő, vagy ahogyan a helyiek nevezik “Dudova”. A Kiserdő számos rekreációs, kikapcsolódási és felüdűlési lehetősget nyújt. Területén számos “street work out”, azaz szabadtéri edzőpark is található. Az erdő körül kiépített futópálya található, amelyet igénybe szoktuk venni. Néhány kör megtétele után, közben a fák sokasága között gyalogolva és társalogva, zárásképpen a zöldövezet közepén lévő mesterséges kis tavat szoktuk megtekinteni, és annak élővilágát.