Date

Link

 

 

Támogató BETHLEN GÁBOR Alapitvány

 

 

Home Vijesti Pályázat és ajándék iskolánknak
Pályázat és ajándék iskolánknak Print E-mail
Monday, 12 December 2022 10:20

A Tartományi Oktatási, Jogalkotási, Közigazgatási és Nemzeti Kisebbségi-Nemzeti Közösségi Titkárság 2005-óta a Tartományi Kormány által projektumot hirdet Vajdaság multikulturális és tolerancia együttélése megnevezéssel. A projektum célja, nemzetiségeik összetartása,egymásba való bízása és megbecsülése,  különösen a vajdasági fiatalok körében. Ezekből nyilvánul meg a multikulturalizmus értéke és jelentősége az együtt élésre. A projektum több programot és aktivitást tartalmaz, amelyeket vajdasági általános és középiskolások valósítanak  meg.  A projektum szervezője a Tartományi Oktatási Titkárság, amely minden esztendőben a nyertesek számára tanulmány utat szervez. Ebben az esztendőben a nyertesek olaszországi útra mennek. Az oktatási titkárság által kiírt pályázaton a Paulinum Püspökségi Klasszikus Gimnázium is részt vett és nagy örömünkre, a pályázatot megnyertük. Így október 23-tól , 29-ig úgynevezett edukatív- tanulmányútra megyünk. Utunk Horvátországon és Szlovénián keresztül Olaszországba vezet. Velence, Róma-Vatikán, Firence, Pádua és Trieszt. Az ajándék út nagyon sokat jelent számunkra, hiszen mindazt amit történelemből, hittanból, művészetből és földrajzból tanulunk, azt most személyesen is átéljük és  megtapasztaljuk. Az ajándék útért, már előre is hálásak vagyunk. Amint vissza érünk, majd bőven beszámolunk élményeinkről és látványainkról.