55 ÉV UTÁN PÁPAI FOGADÁSON-AUDIENCIÁN

Date

Link

 

 

Támogató BETHLEN GÁBOR Alapitvány

 

 

Home Vijesti 55 ÉV UTÁN PÁPAI FOGADÁSON-AUDIENCIÁN
55 ÉV UTÁN PÁPAI FOGADÁSON-AUDIENCIÁN Print E-mail
Thursday, 12 January 2023 12:48

A  Hírvivő múltheti számában beszámoltunk arról, hogy iskolánk pályázaton díjat nyert egy olaszországi iskolai tanulmányútra.  A Tartományi Oktatási Titkárság által szervezett tanulmányút október 23-tól 29-ig tartott. Elsődlegesen ez az út edukatív iskolai jellegű volt, de egyben vallási jellegünek és zarándok útnak is mondhatjuk. Október 26-án, szerdán egésznapos vatikáni látogatást tettünk.  Ennek keretében részt vettünk a Pápai hivatalos szerdai fogadáson, az audiencián. Ez  egy rendkivüli esemény, amikor a szentatyát élőben láthatjuk és hallhatjuk. A Paulinum Gimnázium tanulói most 55 év után ismét jelen lehettek a hivatalos pápai audiencián. 1967-ben Szent Pál éve volt. A jubileumi évre Msgr. Zvekanovic Mátyás  megyéspüspök a Paulinum Gimnázium és Szeminárium alapítója zarándoklatot szervezett a szeminaristák és a volt paulinisták részére. 1967 távlatába nézve, nagyon sok minden történt és azóta nem adatott alkalom iskolánk részére egy  zarándokút. A Paulinum ebben az iskolaévben a hatvanadik életévébe lépett. Erre az alkalomra szebb és jobb ajándék  nem is adathatott volna, mint ez a Római-Vatikáni iskolai zarándok út.