Kamarazene estén a Városházán

Home Vijesti Kamarazene estén a Városházán
Kamarazene estén a Városházán Ispis E-mail
Petak, 20 Siječanj 2023 12:32

A szabadkai szimfónikus zenekar szólistái és a kamarazene kedvelői több mint tíz éve kamaraegyüttest szerveztek, azzal a céllal, hogy Szabadka városának lakóit és Vajdaság területét is megkedveltessék  a világhírű és tartományunk zenei alkotásáaival. A kamara együttes tagjai, Kurina Viktória (hegedű), Tokodi Krisztina (cselló), Szücs Dávid (nagybőgő), Ksenija M. Korom (fuvola), Veronika A.Maric (oboa, Iva S.Gardinovacki (angolkürt) és Máté Krisztina (zongora). Szabadka városának támogatásával a Kamaraegyüttes az elmult héten  kamaraestet szervezett a városháza dísztermében. A koncerten, Ario Malando, Georges Bizet, Agay Dénes,  Fazekas Ferenc, Ralph D.Miller és Bartók Béla művei csendültek fel. Mivel iskolánk tervezetében nemcsak zenei elméletet tanulunk és ének órákon veszünk részt, hanem mindezet kiegészítjük zene hallgatással és koncertek részvételével. Az említett hangversenyen részt vettünk és a nagy számú részvevővel vaskos  tapsal köszöntük meg a művészek előadását.