Egykori diákunk érsekünk és metropolitánk lett

Home Híreink Egykori diákunk érsekünk és metropolitánk lett
Egykori diákunk érsekünk és metropolitánk lett Nyomtatás E-mail
2023. március 14. kedd, 13:16

A Paulinum Püspökségi Klasszikus Gimnázium és Szeminárium (Kollégium) 60 éves fennállása alatt hat püspököt adott a római katolikus egyháznak, illetve a bácskai és bánsági papok nagy többsége is paulinista volt. Most pedig Ferenc pápa dr. Német László SVD nagybecskereki püspököt, aki egykoron a Paulinum diákja volt, nevezte ki Stanislav Hočevar nyugalmazott érsek utódjául, aki húsz éven át látta el a metropolitai feladatokat. A Szent Cirill és Metód Nemzetközi Püspöki Konferencia elnökének, Német László püspök beiktatására december 10-én került sor a belgrádi Boldogságos Szűz Mária mennybevétele székesegyházban. A beiktatáson több mint húsz érsek és püspök, valamint száznál több pap, és a politikai és egyházi élet jelentős személyei és képviselői mellett részt vett rektorunk, akinek tanítványa volt, valamint a szabadkai egyházmegye képviselői és a Paulinum volt és jelen diákjai, akik segédkeztek a liturgia szolgálatában. Német László 1956. szeptember 7-én született Hódságon (Odžaci, Szabadkai Egyházmegye) a mai Szerbiában. Szabadkán a Paulinum Püspökségi Klasszikus Gimnázium növendékeként érettségizett, majd 1977-ben belépett az Isteni Ige Társaságába (Societas Verbi Divini), azaz a verbita missziós szerzetesrendbe. Felsőfokú szerzetesi, filozófiai, teológiai tanulmányait Lengyelországban, Pieniężnóban fejezte be. 1982-ben tett szerzetesi örökfogadalmat, majd a rákövetkező évben szentelték pappá Hódságon. További tanulmányokat folytatott Rómában. Szolgálata folyamán egyetemi lelkész volt a Fülöp-szigeteken, tanított hazánkban, Lengyelországban, Horvátországban és Ausztriában, valamint szolgált a Szentszék nemzetközi szervezetek mellett működő bécsi állandó képviseletén. Három évig a verbita rend magyarországi tartományfőnöke, két évig pedig a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia (MKPK) titkára is volt. 2008-tól a Nagybecskereki egyházmegye püspöki feladatait látta el.

A Paulinum Gimnázium és Szeminárium gratulál dr. SVD Német László metropolitának, és sok erőt és egészséget kíván Isten áldásával ezen magasztos és felelős tisztség betöltéséhez!