In Memoriam † Süli tanárnőnk

Home Híreink In Memoriam † Süli tanárnőnk
In Memoriam † Süli tanárnőnk Nyomtatás E-mail
2023. március 14. kedd, 13:29

Életévének 92. évében, a betegek kenetével megerősítve, karácsony napján elhunyt egykori magyar szakos tanárnőnk, Süli Izabella. Tanulmányait Szegeden kezte, majd Szabadkán és Újvidéken folytatta. Mint egész fiatal tanárnő a legnehezebb politikai időszakban, az egypárt rendszer ideológiája ellenére vallásosságát megtartotta. A Paulinum Gimnáziumban oktatói tevékenységét, még mint az állami iskolákban aktívan dolgozó tanár ként kezdte meg. Tíz éven keresztül fáradhatatlanul és példaadóan oktatta intézetünkben a magyar nyelvet és irodalmat. Ezen eltelt évek alatt, az iskolai munkaidőtől függetlenül, azon igyekezett, hogy tudását és tapasztalatát minél alaposan adja át az ifjú generációknak. Az őt tisztelő tanárkollégák és diákok emlékeiben egyénisége és szaktudása kedves emlék ként maradt és marad meg. Az, hogy Megváltónk, Jézus Krisztus születésének napján hunyt el, Isten ajándéka hívő szolgálójának, aki életét és munkáját a gyerekek és diákok javáért szentelte. Végső búcsúvételre és útólsó útján való kikísérésére december 29-én került sor a bajai Szent Péter és Pál temetőben. A temetésen jelen voltak a család tagok, barátok, valamint a Paulinum Gimnázium tanári karának tagjai az igazgatóval és diákjaival, ily módon is kifejezvén tiszteletüket és köszönetüket mindazért, amit intézetünkért tett. Az elhunyt tanárnő lelki üdvéért az igazgató a Paulinum kápolnájában szent misét mutatott be.

Requiem aeternam dona ei Domine.