Posjet predsjednika Vojvođanskog parlamenta i predsjednice skupštine grada

Home Vijesti Posjet predsjednika Vojvođanskog parlamenta i predsjednice skupštine grada
Posjet predsjednika Vojvođanskog parlamenta i predsjednice skupštine grada Drucken E-Mail
Donnerstag, den 10. Januar 2013 um 11:55 Uhr

Neposredno prije božićno – novogodišnjih blagdana posjetio je gimnaziju i sjemenište Paulinum predsjednik Vojvođanskog parlamenta Ištvan Pastor i predsjednica skupštine grada Marija Kern Šolja.

Predsjednik parlamenta je istaknuo u svom govoru da je rado došao u posjetu, koji su već njegovi prethodnici uveli, da prilikom Božića i Nove godine posjećuju Paulinum. Nadalje je govorio prisutnima da je Paulinum za njega i za sve ostale u Vojvodini jedna značajna institucija, koja djeluje neprekidno 50 godina. Tjekom 50 godina iz ove institucije su izašli učenici, koji danas obavljaju svijesnu i odgovornu dužnost u svojim pozivima u našem regionu.

Predsjednica Skupštine grada Subotice je govorila o tome, da se i ona drži tradicije i zato ne izostavlja posjetu pred blagdane. Ona je rekla da joj je drago što ovaj grad posjeduje ovu instituciju, koja daje pet desetljeća dobre crkvene službenike i dobre intelektualce, koji su u našem gradu u raznim službama.

Predsjednik Ištvan Pastor je došao u pratnji sa voditeljicom kabineta parlamenta Čilom Kantor, a sa predsjednicom Skupštine grada došao je zamjenik direktora za kapitalna ulaganja Imre Kern. Obojica predsjednika, nisu došli praznih ruku, nego su obdarili Paulinum sa božićno-novogodišnjim poklonima. Zamjenik za kapitalna ulaganja, također je donio božićni poklon za internat.

Za ugledne goste paulinci su priredili prigodni program, a poslije programa direktor gimnazije Mons. Josip Mioč je upriličio prijam u svečanoj dvorani Paulinuma.