Home Vijesti Matura
Matura Drucken E-Mail
Montag, den 08. Juli 2013 um 08:44 Uhr

Osmog juna je svečanom Svetom misom zahvalnicom završena školska 2012/2013 godina. Završetak školske godine odnosio se samo na učenike nižih razreda. Pošto su oni, otišli svojim kućama, počeli su maturalni ispiti za četveroškolce. U „Paulinumu” učenici četvrtog razreda, maturalne ispite polažu na klasičan način, i to iz glavnih predmeta:, latinskog jezika, hrvatskog, odnosno mađarskog jezika i povijesti. Matura se sastoji od usmenog i pismenog dijela.Svi pismeni ispiti se pišu četiri sata, a potom članovi ispitne komisije pregledaju i ocjenjuju maturalne zadaće. Nakon pismenog dijela mature slijedi, nekoliko dana pauze, koje na klasičan način nazivamo interšticijama. Tijekom ovih dana ispitna komisija određuje datum za polaganje usmenog dijela mature, a učenici se pripremaju za njihovo polaganje. Usmeni ispiti se polaže pred sedmočlanom komisijom. Učenik izvlači pitanje, ukratko se sabere i pripremi, te izlaže odgovor. Po završetku usmenog dijela, ispitna komisija uspoređuje ocjene pismenih i usmenih dijelova ispita, te donosi konačne rezultate maturalnih ispita.Do sada su „paulinci” napisali pismene zadaće, koje je ispitna komisija ocjenila kao pozitivne i uvažila njihov rezultat. Ovaj tjedan otpočinjemo sa polaganjem usmenog dijela mature. Nadamo se da će – kome bolje, kome pak možda manje uspješno – ali ipak, da će ispiti biti uspješni.