VENI SANCTE I POČETAK NOVE ŠKOLSKE GODINE

Home Vijesti VENI SANCTE I POČETAK NOVE ŠKOLSKE GODINE
VENI SANCTE I POČETAK NOVE ŠKOLSKE GODINE Drucken E-Mail
Dienstag, den 01. Oktober 2013 um 12:12 Uhr

Prema staroj praksi u gimnaziji Paulinum početak nove školske godine nije 1. rujna, nego počinje uvijek u prvom tjednu mjeseca rujna. Tako je to bilo i ove godine. Učenici su se okupljali 7. i 8. rujna, a 9-tog u ponedjeljak je bio svečani početak školske godine. Otvorenje je započeto sa sv. misom u kapeli sjemeništa, koju je predvodio direktor i rektor zavoda Msgr. Josip Mioč. Direktor je u svom govoru prisutnima naglasio da je jako važno svaki početak započeti sa zazivom Duha Svetoga. Duh Sveti je onaj, koji dijeli svoje darove i koji vodi i profesore i učenike tijekom cijele školske godine. Blagoslov rada može se očekivati samo sa posredstvom Duha Svetoga.

Nakon sv. mise i zaziva Duha Svetoga, slijedila je inaugracija, odnosno uvod u novu školsku godinu. Predstavljeni su novi učenici. A zatim direktor se zahvalio, profesorici Olgi Šram i Borbali Buču, za njihov dugogodišnji rad u gimnaziji „Paulinum“, koji su otišli u mirovinu . Umjesto njih, dobili smo nove profesorice, Jasminu Jovančić za povijest umjetnosti, Ilango Korhec za njemečki jezik i Aniku Balog za mađarski jezik. Na kraju inaugracije direktor je podijelio novim učenicima i novim profesorima bilježnice, olovke i po jedan blok.