A Vajdasági RTV felvételezése

Home Vijesti A Vajdasági RTV felvételezése
A Vajdasági RTV felvételezése Drucken E-Mail
Mittwoch, den 25. Februar 2015 um 09:25 Uhr

Az iskolák és az oktatási intézmények bemutatására általában tavasszal kerül sor. A középiskolák célja, hogy az általános iskolák nyolcadikos tanulói ismereteket szerezzenek és lehetőségeket a további tanulásra. A nyolcadikosok egy jó része, sok esetben még tavasszal sem tudja eldönteni, hogy milyen szakmát, milyen iskolát válasszon. A tanulók több felé érdeklődnek, gondolkodnak és tanácsot kérnek. Ezért az utóbbi időben a médiák mind gyakrabban foglalkoznak ezzel a témával, hogy a tanulók segítségére legyenek.

Médiák egyike a Vajdasági RTV. Ez a TV az elmúlt héten iskolánkban járt és felvételezett. A TV stábja, amelyet Horváth Diana és Kurcinák Árpád riporterek, valamint Minadinovic Dragan operatőr egy bemutatásra méltó beszámolót készítettek a Paulinum Gimnáziumról, amely még e hónap végén és március elején közvetítésre kerül.

A tévések a harmadik osztályban fizika órát vettek fel, a második osztályban viszont horvát órán voltak. Utána elbeszélgettek az igazgatónkkal és a nevelőnkkel, valamint életképeket készítettek az iskolai és az intézeti életből. Szeles Kolos (I.o.), Tápai Leó (II.o), Lipót Tamás (III.o) és Kiss Szilárd (IV. o) tanulók a beilleszkedésükről, a tanulásról és az iskola irányzatáról számoltak be külön-külön.