A Kisboldogasszony plébánián

Home Vijesti A Kisboldogasszony plébánián
A Kisboldogasszony plébánián Drucken E-Mail
Donnerstag, den 26. Februar 2015 um 11:41 Uhr

Nagyböjt 1. Vasárnapján, február 22-én, a Paulinum közössége a szabadkai Kisboldogasszony plébániatemplomban járt vendégségben, ahová Ft. Szungyi Károly plébános és tiszteletbeli esperes meghívására érkeztünk. A plébánialátogatások célja első sorban, hogy a paulinisták aktívan is bekapcsolódjanak a plébániák életébe, ünneplésébe, másodszor viszont hogy találkozzunk a fiatalokkal. Sokan nem is hallottak a Paulinumról, vagy keveset tudnak róla, így a személyes beszélgetések alkalmával megismerkedhetnek nemcsak a szeminaristákkal, hanem az intézetben folyó oktatásról, nevelésről és életről. A Kisboldogasszony plébániának sok hittanosa van, hiszen a város egyik legnagyobb általános iskolája, a Széchenyi István Általános Iskola a templom közvetlen szomszédságban van. Ennek köszönhetően sok gyerek jár templomba, akik jó ha tudnak a Paulinumról, mint egyedülálló és egyetlen katolikus intézményről városunkban és egyházmegyénkben. Az ünnepi szentmisét Msgr. Miocs József rektor vezette és vele misézett még a Ft. Szungyi Károly plébános és Ft. Baranyi László prefektus. Rektor úr szentbeszédében az Istenhez való folytonos visszatérésről elmélkedett, amely különösen is fontos a nagyböjti időszakban, annak is a kezdetén.

A szentbeszéd után Kocsis József érettségiző tett tanúságot életéről és arról, hogy hogyan és kik által érkezett a Paulinumba, és hogyan találta meg a helyét az intézetben. Az olvasmányt Lipót Tamás, a szentleckét Balog László harmadik osztályos tanulók olvasták, a hívek könyörgését viszont Stipancevic Zoran érettségiző. Áldozás után Ölbey Irén Az apostol című versét Kis Szilárd negyedik osztályos tanuló szavalta el. A szentmise végén lehetőség volt személyes beszélgetésre, találkozóra is a fiatalokkal, akik érdeklődve kérdezgették a paulinistákat a Paulinumról mint egyházi gimnáziumról és kollégiumról.