Kiállításon

Home Vijesti Kiállításon
Kiállításon Drucken E-Mail
Montag, den 11. Mai 2015 um 07:26 Uhr

Május elején K-67 Piros kioszkok elnevezéssel kiállítás nyílt meg a Reichl Palota kiállítási csarnokában. A kiállítást Panić Anna, a belgrádi történelmi múzeum elnökasszonya nyitotta meg. A tárlat Zorić Aleksandar és Manojlović Ivan tervei alapján készült, akik éveken át a piros kioszkok történetét kísérték és örökítették meg. Mechtig Saša viszont számítógépes feldolgozást készített ezekről a kioszkokról. Mivel mindezt 1967-ben kezdte el, ezért a kiállítást K-67-nek nevezte el.

Ez a modern egyedülálló kiállítás Belgrádból indult el és most országunkban városról-városra viszik bemutatásra. Ezt a különleges és érdekes kiállítást mi is megtekintettük Jasmina Jovancić művészettörténet tanárnőnk tolmácsolásával.