A szkopjei püspök látogatása

Home Vijesti A szkopjei püspök látogatása
A szkopjei püspök látogatása Drucken E-Mail
Montag, den 11. Mai 2015 um 07:29 Uhr

Msgr. Stijanov Kiro szkopjei római katolikus püspök és egyben Macedónia görög katolikusainak exarchája meglátogatta egykori iskoláját és nevelőintézetét a Paulinumot. Stojanov püspök a Paulinum érettségije után Rómában tanult tovább és papá szentelése után különféle szolgálatokat teljesített a körösi és a macedóniai görög katolikus egyházmegyékben.

1999-ben a szentatya segédpüspökké, majd 2005-ben szkopjei megyéspüspökké nevezte ki és a macedón görög katolikusok exarchájává. Mint egykori paulinista diák, tisztelettel és hálával gondola vissza a Paulinumban töltött éveire. Kispapjelöltjeit évről-évre a Paulinumba küldi tanulásra és nevelésre. Ő maga bármikor vidékünkön jár, mindig tiszteletét teszi egykori intézetében. Az elmúlt napokban meglátogatta a szemináriumot, elbeszélgetett a nevelőkkel és tanulókkal, utána viszont szentmisét mutatott be a lelki hivatásokért az intézet kápolnájában. Beszédében kiemelte egy ilyen intézmény jelentőségét és felhívta a tanulók figyelmét arra, hogy értelmesen használják ki az adottságokat és a lehetőségeket, melyeket ebben az intézetben kapnak.