A székelykevei plébánián

Home Vijesti A székelykevei plébánián
A székelykevei plébánián Drucken E-Mail
Montag, den 18. Mai 2015 um 08:04 Uhr

Húsvét VI. vasárnapján, május 10-én, a Paulinum közössége egy újabb plébániát látogatott meg, történetesen a Nagybecskereki Egyházmegyéhez tartozó székelykevei Szent István plébániát. Ft. Csipak Csaba plébános és püspökségi irodaigazgató meghívására érkeztünk a plébániára és a templomba, ahol a plébános úr és a hívek nagy szeretettel vártak és fogadtak bennünket. Az ünnepi szentmisét Msgr. Miocs József rektor vezette a plébános úrral és a prefektus atyával. Köszüntő és üdvözlő szavaiban rektor úr megköszönte a meghívást, hogy hosszú évek és előkészület után sikerült eljutnunk Székelykevére, erre a bánáti településre, ahol a magyarság egy szép számú közössége él, ápolva hitét, hagyományait és nemzeti öntudatukat.

A szentmisén a helyi kórus mellett a paulinisták is felléptek ének és zeneszámokkal emelve az ünnepi szentmise szépségét. Többek között elhangzott a Surrexit Dominus vere kánon és Johann Crüger: Mind adjon hálát Istennek című szerzeménye a szeminárium kórusának előadásában, továbbá J. S. Bach – Bist du bei mir szerzeménye, melyet Oros Mihály haramdikos tanuló adott elő fuvolán és Ft. Baranyi László prefektus orgonán. A könnyűzenei számok közül felcsendült Allelúja, dicsérjétek az Urat, Atyám Tied vagyok, Életem csak kegyelem, melyeket a Paulinum kis együttese adott elő Rudinski Bogdan, Oros Mihály és Szeles Kolos vezetésével. Az olvasmányokat Kocsis József érettségiző, Balog László és Lipót Tamás harmadikos tanulók olvasták, tanúságot életútjról Stipančević Zoran érettségiző tett, áldozás után viszont József Attila Keserű nekifohászkodás vesét Lévai Tamás harmadikos tanuló szavalta. A szentmsiét követően megtekintettük a plébániát, amelyet Csiapak atya mutatott be, majd ezt követően elmentünk a Dani Éterembe, ahol nagy szeretettel és bőséges ebéddel vártak minket.

Ebéd után megtekintettük a település legjelentősebb látnivalóit, majd a délutáni tartalmas és látottakban gazdag program után folytattuk utunkat Pancsovára.

Pancsován Msgr. Fischer János plébános fogadott bennünket megmutatva a plébániatemplomot és a plébániát.

Ezt követte az ünnepi vacsora, majd a visszautazás. A paulinisták vendégüllátásában és fogadásában sokan segítségére voltak a plébános atyáknak, akiknek mindnyájan hálásak vagyunk és imáinkban megemlékezünk minden jótevőről.