Látogatás a református egyházban

Home Vijesti Látogatás a református egyházban
Látogatás a református egyházban Drucken E-Mail
Dienstag, den 26. Mai 2015 um 12:22 Uhr

A Katolikus Egyház mindég nyitott volt a más felekezetek felé, de különösen a II. Vatikáni zsinat óta. A Zsinat külön kongregációt állított fel, amely az ökumenizmust szorgalmazza. Az ökumenizmus szívén viseli a más vallásúakat és mindig kész egy nyílt párbeszédre. Ez különösen a keresztény egyházakra vonatkozik, hiszen ezek az egyházak közös rendezvényeket, imaórákat és igeszolgálatokat tartanak együtt. Ez jellemző a szabadkai katolikus és a többi keresztény egyházra. A Paulinum Gimnázium tanulói is alkalomadtán ökumenikus találkozásokra és imaórákra mennek. A szabadkai református egyházközössége új lelkészt kapott. Bányai László Attila szeptembertől vezeti a hitközséget. Bányai tiszteletes Erdélyből jött Szabadkára. Két évvel ezelőtt fejezte be teológiai tanulmányait és most Szabadka lett az első önálló lelkészsége.

A Paulinum közössége az elmúlt héten látogatást tett a református egyházban. Bányai úr a templomba fogadta a paulinistákat, elmondta egyháza történelmét és a hitközség életét, tevékenységét Szabadkán. Megjegyezte, hogy Szabadkán 1862-től vannak jelen a református hívek újonnan épült templomuk viszont 1970-től van. A közösség kicsi, de életre való és szolgáló képes többféle aktivitásban. A találkozót közösen az Úr imájával zárták a paulinisták.