Ballagás a Paulinumban

Home Vijesti Ballagás a Paulinumban
Ballagás a Paulinumban Drucken E-Mail
Mittwoch, den 10. Juni 2015 um 08:28 Uhr

Május közepén nagy nyüzsgés jellemzi a középiskolák többségét, hiszen az iskolák érettségizői a ballagásra készülnek. Így volt ez a Paulinum Gimnáziumban is. Érettségizőink május 19-én befejezték a középiskolai-gimnáziumi tanulmányaikat és elballagtak az iskolából, majd ezután kezdetét vette az érettségi vizsgára való felkészülés. A ballagásra ünnepi műsor keretében került sor, amelyet a gimnázium rektora, Msgr. Miocs József nyitott meg. Az igazgató úr bevezető szavai után beszédek következtek, először az osztályfőnök, Udvardi Eszter tanárnő beszéde, majd ezt követően a közösség nevében a harmadik osztályosok beszéde, amelyet Oros Mihály és Nađ Denis mondtak. Végezetül az érettségizők nevében Kiss Szilárd és Stipančević Zoran mondtak köszönetet az iskola vezetőségének, a tanároknak és a nevelőknek a fáradságos munkáért és áldozathozatalért. Elballagott diákjaink előtt nagy feladat áll, megállni a helyüket az érettségi vizsgán. Az érettségi két részből, írásbeli és szóbeli részből áll. A végleges eredmény csak a szóbeli vizsga után van, amikor a vizsgáztató bizottság tagjai összegzik mindkét vizsga eredményeit, majd a záróünnepség keretében kihirdetik az eredményeket. Erre a záróünnepségre június közepén kerül sor, amelyről a kedves olvasókat is tájékoztatni fogjuk.