Előadáson az Izraelita hitközségben

Home Vijesti Előadáson az Izraelita hitközségben
Előadáson az Izraelita hitközségben Drucken E-Mail
Samstag, den 07. Mai 2016 um 10:41 Uhr
A Paulinum Gimnázium tantárgyai között első helyet foglal el a hittan. A hittan óra keretében igyekszünk a keresztény hit lényeges tanítását átfogóan megtanulni és azt a keresztény életbe átültetni. A hittan órákat nem csak iskolai elméleti szinten tanuljuk, hanem olykor előadásokon és találkozókon is részt veszünk, melyek a tananyag alaposabb elsajátítását szolgálják. Időről- időre, egyházunkon kívül más felekezetek látogatására és előadására is szoktunk menni. Május 5-én a szabadkai Izraelita hitközségben jártunk és egy előadáson vettünk részt. Egy tartalmas előadást hallgattunk meg, Kovács Róbert tanár úrtól, aki a zsidó hitközség Elnöki Tanácsának tagja. Kovács tanár úr, előadása során felidézte a zsidó nép kivándorlását Egyiptomból és magyarázásában elvezetett bennünket a napjainkban élő zsidók történelmére. Az előadást a kis zsinagógában tartotta meg és egyben megmutatta a szentírási tekercseket. Elmagyarázta, hogy milyen módon történik ezeknek olvasása a liturgia keretében. A szabadkai zsidóság egy kis közösség, de nagyon összetartó és erős, ami megnyilvánul abban is, hogy hétről-hétre a hívők szép számban jönnek össze. Az imaórákon kívül még különböző közösségi programok és rendezvények is szerepelnek. Az előadás végén, közelebbről is megtekintettük a tekercseket és kötetlen párbeszédet folytattunk az előadóval.