Egyházzenei hangversenyen

Home Vijesti Egyházzenei hangversenyen
Egyházzenei hangversenyen Drucken E-Mail
Samstag, den 14. Mai 2016 um 08:45 Uhr
A gödöllői Iskolaközpont, Egyházzenei Szakközépiskolát is működtet. A zeneiskola, időről- időre fellépéseket és hangversenyeket szervez, melynek célja hogy a tanulók tapasztalatokat szerezzenek. Másrészt, hogy zenei élményt nyújtsanak az érdeklődőknek. Ilyen céllal jött Szabadkára a gödöllői Premontrei Szent Norbert Egyházzenei Szakközépiskola énekkara és zenekara. A szabadkai székesegyházban megtartott hangversenyen, az iskola kórusa egyházi szerzeményeket énekelt, a hangszeres tanulók viszont orgonaműveket és kettős számokat adtak elő. A kórus vezetője Balogh Piusz atya és Kocsis Csaba tanár volt. Orgonaművekkel, Gesztesi – Tóth László lepte meg a hallgatóságot. A hangversenyen mi is részt vettünk, hiszen az előadott művek ismertek számunkra és legnagyobb részét mi is már előadtuk.