Ballagás a Paulinum Gimnáziumban

Home Vijesti Ballagás a Paulinum Gimnáziumban
Ballagás a Paulinum Gimnáziumban Drucken E-Mail
Donnerstag, den 26. Mai 2016 um 10:33 Uhr
Végzős tanulóink számára az elmúlt szombaton befejeződött a tanítás. Ezzel a nappal érettségizőink középiskolás éveik egyik fontos állomásához értek, a ballagáshoz. Ezután megkezdődik az úgynevezett interstició, vagyis előkészületi időszak az érettségi vizsgára. Az érettségi az előírások szerint, május végén és június elején szokott lenni, amely írásbeli és szóbeli vizsgákból áll. A Paulinum Gimnázium is ehhez a szabályzathoz tartja magát. A ballagás ünnepi esemény és erre a tanulók mindég nagy odaadással készülnek fel. A Paulinumban a ballagás a végzősök osztályában kezdődött. Az ünnepséget, az iskola igazgatója Art.m. Miócs József nyitotta meg, melyen jelen voltak az érettségizők, a tanulók, tanárok , szülők és vendégek. A ballagás elején a tanulók az iskola himnuszát énekelték, utána viszont Kujundžić Marijan osztályfőnök szólt az egybegyűltekhez. Az érettségizőket az alsós diákok nevében Tápai Leon és Králusz Patrik harmadikosok búcsúztatták. A végzősők nevében Oros Mihály és Nađ Denis megköszönték a tanároknak, a nevelőknek a sok fáradozást melyet négy éven át tettek értük. Az ünnepség az iskolacsengő átadásával és a Gaudeamus Igitur diákhimnusszal végződött. Olvasóink imáiba ajánljuk az érettségizőinket. Kívánjuk nekik, hogy minél jobb eredménnyel érettségizzenek le és hogy sikeresen tegyék le a kiválasztott egyetemeken a felvételi vizsgát.