Látogatás Kisoroszon és Nagykikindán

Home Vijesti Látogatás Kisoroszon és Nagykikindán
Látogatás Kisoroszon és Nagykikindán Drucken E-Mail
Samstag, den 04. Juni 2016 um 09:46 Uhr
Május 29-én, egyházi látogatáson és tanulmányúton jártunk Bánságban. Első állomásunk Kisorosz volt. Amikor megérkeztünk, Ft. Király Tibor plébános atya már várt bennünket a templom kertjében. Először a templomba mentünk, ahol Tibor Atya elmondta a templom és az egyházkösség történetét. Az ünnepi szentmisét Msgr. Miocs József rektor vezette, akivel együtt misézett a helybeli plébános. A rektor úr a szentbeszédében az evangéliumi szakaszt idézve a római százados példájára utalt és a hitről és a hitben való állhatatosságról beszélt. A szentbeszéd után Katona Attila végzős tanuló a paulinumi éveiről számlt be a hiveknek. Az oltár szolgálatát a kisoroszi ministránsok és a paulinisták adták. A mise ordináriumát és a népénekeket, a templom kántornője Itháry Margaretta vezette, mig betéteket a paulinisták énekeltek. Az Igeliturgia részeit Morvay Árpád, Balog László és Tápay Leon vezették. A szentáldozás után szavalat hangzott el és egy fuvolakettős. Utána viszont a kisoroszi gyermekkórus énekszámmal lepte meg a vendégeket és a híveket. A mise végén Király atya megköszönte a Paulinum elöljáróinak és tanulóinak, hogy megtisztelték a plébániát látogatásukkal és fellépésükkel. Örömére szolgált az együttlét, hiszen egykor ő maga is paulinista volt, sőt a múltban egy néhány kisoroszi diák a Paulinumban érettségizett. Az elbocsájtás előtt a rektor elmondta, hogy az ilyen látogatás célja, hogy a hívek találkozzanak a paulinistákkal, a tanulók részére viszont ez tapasztalat szerzés és a hála kifejezése a híveknek, akik imáikkal és adományaikkal támogatják az intézetet és az iskolát. A szentmise után, a plébános atya társalgásra invitálta a fiatalokat és a híveket a plébániára. Ezt követően, szeretetlakomán vettünk rész a - Baja- Rekreációs központban-. Az étkezés után megtekintettük a falu tájházát, majd ellátogattunk Ökrös Zoltán elnökségi tag , nagygazdász otthonába, aki megmutatta gazdasági udvarát és a mezőgazdasági gépezetet. A délutánunkat Nagykikindán töltöttük. Megtekintettük a Szent Ferenc központi plébánia-templomot, melyben Ft. Koncz Tibor esperes-plébános fogadott minket és beszámolót tartott a templom és a plébánia történelméről. Miután körüljártuk a belváros nevezetességeit, Tibor atya álló fogadással lepett meg bennünket. A finom falatok után búcsút vettünk az esperes úrtól és telve a sok szép élménnyel visszatértünk a Paulinumba. Ezúton ismét köszönetet mondunk Ft. KirályTibor és Ft. Koncz Tibor atyáknak, akik egy felejthetetlen és értékes vasárnapot nyújtottak számunkra.