Szkopjei püspök látogatása

Home Vijesti Szkopjei püspök látogatása
Szkopjei püspök látogatása Drucken E-Mail
Samstag, den 15. Oktober 2016 um 17:01 Uhr

Msgr. Stojanov Kiro szkopjei római katolikus püspök és a macedón görögkatolikusok apostoli exarchaja látogatást tett a Paulinumban. Miután a gyakovári érsekség területén szolgálatot teljesített, útközben hazafelé meglátogatta egykori iskoláját és nevelőintézetét a Paulinumot.

Kiro püspök úr nem csak hivatalból és átutazások alkalmából szokott betérni a Paulinum Gimnáziumba és Szemináriumba, hanem egyrészt azért, mert a szkopjei egyházmegyének mindig van tanulója az intézetben, másrészt viszont azért látogat el hozzánk, mert ő maga is egykor paulinista volt, és mondása szerint a jó alapokat az ő továbbtanuláshoz a Paulinumban kapta. Msgr. Stojanov püspök miután meglátogatta az elöljárókat, elbeszélgetett a szkopjei szeminaristákkal.