Megemlékezés az ͗56-os Szabadságharcról

Home Vijesti Megemlékezés az ͗56-os Szabadságharcról
Megemlékezés az ͗56-os Szabadságharcról Drucken E-Mail
Samstag, den 29. Oktober 2016 um 08:25 Uhr

Az 1956-os magyar forradalomról és szabadságharcról a paulinisták is, mint más iskolák diákjai minden évben méltón megemlékeznek. A tanulóink a történelem és a magyar órákon hallhattak beszámolókat és ismertetőket az ͗56-os eseményekről.

Ebben az esztendőben Magyarországon és határon túl a forradalom és a szabadságharc 60-dik évfordulójára emlékeztek. Délvidéken a központi ünnepség október 22-én vette kezdetét délután a palicsi Nagyparkban az ͗56-os emlékműnél koszorúzással. A megemlékezést a Vajdasági Magyar Szövetség rendezte, amely a szabadkai Jadran színpadon folytatódott a „Mennyből az angyal” című ünnepi műsorral. Bevezető beszédezt mondott dr. Pintér Attila, Magyarország belgrádi nagykövete és Pásztor István, a Vajdasági Magyar Szövetség elnöke.

A beszédek után a szabadkai színészek a „Mennyből az angyal” című művet adták elő, amelyet László Sándor rendezett. A Jadran színpad nagyterme zsúfolásig megtelt, ahol az ünneplő közönséggel mi is mélyen átéltük a szabadságharc eseményeit.