Posjet Muzičkoj školi i izložbi

Home Vijesti Posjet Muzičkoj školi i izložbi
Posjet Muzičkoj školi i izložbi Ispis E-mail
Četvrtak, 16 Veljača 2017 13:53

Prilikom izložbe Bele Bartoka pod nazivom „Mikrokozmos“ posjetili su učenici „Paulinuma“ muzičku školu i izložbu, koja je priređena u čast velikog pedagoga, kompozitora i sakupljača narodnih melodija. Izložba je predstavila život i rad spomenutog skladatelja, koji je prije 110. godina sakupljao napjeve sa naših krajeva. Prilikom posjete, najprije smo pogledali izložbu, a zatim nas je primila ravnateljica škole Edita Barlai u svečanoj dvorani. Ona nam je ispričala prošlost muzičke škole i njeno sadašnje funkcioniranje po raznim smjerovima i odsjecima. Iza toga smo obišli prostorije i dvorane, a na kraju vlč. Čaba Paško nam je pokazao odsjek za crkvenu glazbu i govorio o školovanju crkvenih glazbenika.